×

Wolontariat "Pomocna dłoń" w roku szkolnym 2022/2023

 

      Szkolne koło wolontariatu „Pomocna dłoń” skierowane jest do uczniów, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne. Wzorem lat ubiegłych, w roku szkolnym 2022/2023 nasz wolontariat podjął się  prowadzenia na terenie szkoły i gminy akcji charytatywnych na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Opiekunami tegorocznego wolontariatu są p. Anna Suhs, siostra Urszula Oliwa, p. Joanna Wydmuch

  • Wolontariusze proszeni o pomoc reagują bardzo energicznie i spontanicznie. Przykładem tego jest zbiórka skarpet dla dzieci i osób starszych chorych na trąd w Kamerunie (Afryka)
  • Zbierając systematycznie zakrętki, umożliwią szybkie wysłanie paczek do Kamerunu  i opłacenie nauki szkolnej  naszych kolegów z Burkina Faso.
  • Chcąc pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, wzięliśmy udział we współtworzeniu festynu z akcją ” Misje czekają na moją pomoc”. Udział w Festynie w Gąsiorowicach polegał na  sprzedaży ciast, kołacza, grillowanych kiełbasek oraz kawy ofiarowanej przez p. Mateusza organizatora festynu. Całościowy dochód ma na celu  wspomóc misje  w Kamerunie i Burkina Faso.

 

 

 

Podziel się na Facebooku