×

Akcje szkolnego wolontariatu

 

Są ludzie, którzy bezinteresownie niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób oraz w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać m.in. w domach dziecka, hospicjach w szkołach. Tacy są wolontariusze naszej szkoły w Jemielnicy. Pomagają, bo chcą. Nie robią tego dla pieniędzy, ale dla uśmiechu, uścisku dłoni.

Sprzedaż słodyczy i soczków to kolejne z działań przeprowadzone przez  naszych wolontariuszy, które przyczyniło się do dalszego leczenia  z choroby nowotworowej małej Zosi. Wielka była radość mamy dziewczynki, która otrzymała wsparcie pieniężne (2000 zł).

IMG-20220629-WA0002.jpeg

Wojna w Ukrainie również obudziła nasze serca oraz chęć niesienia pomocy. Pierwsza propozycja to zbiórka zabawek dla dzieci, które przekroczyły naszą granicę uciekając przed grozą wojny do naszej ojczyzny.  Transport  zebranych zabawek został zawieziony na granicę Polsko - Ukraińską przy współudziale ze  PSP w Krapkowicach. Drugą część  zabawek przekazano PSP w Suchej.

IMG-20220303-WA0002.jpeg

IMG-20220323-WA0003.jpeg

IMG-20220629-WA0003.jpeg

Kolejna pomoc to zakup i przekazanie przyborów szkolnych dla  Dzieci które przybyły  z Domu Dziecka z Ukrainy  a zamieszkały tymczasowo w Katowickim Domu Dziecka.

Ze sprzedaży galaretek, wolontariat oraz uczniowie działający  w organizacji PCK, przeznaczyli jedną część pieniędzy na potrzeby PCK, a kolejną  przekazali rodzinie przybyłej z Ukrainy. Pozostałą kwotę przekazano rodzinom pozostałym na Ukrainie za pośrednictwem  ks. Andrzeja Mihulka proboszcza w parafii Chodorowie woj. lwowskie.

IMG-20220323-WA0002.jpeg

Podziel się na Facebooku